הספר למות חכם הוא ספר על אבל, מיתה ואהבה גדולה לחיים. בפרוזה לירית, חוכמה עמוקה וסיפורים משני עשורים של עבודה עם הנוטים למות ובני משפחותיהם, מציב סטיבן ג'נקינסון את המוות במרכז ומבקש מאיתנו לחזות בכל יופיו המכאיב.
הספר למות חכם מלמד את מיומנויות המיתה, מיומנויות שיש ללמוד בזמן שאנחנו חיים במלואנו והיטב. הספר הוא עבור כל אלו שלא יצליחו לחיות לנצח.
למות חכם זו הזכות והאחריות של כולם, כותב ג'נקינסון. זו אינה בחירה של סגנון חיים. זוהי חובה מוסרית, פוליטית ורוחנית שכל אדם חייב לאבות- אבותיו ולצאצאיו. למות חכם חולם חלום כזה ורוקם תוכנית כזו – איך נמות, איך נטפל בנוטים למות ואיך נישא את המתים שלנו: העבודה הזו יוצרת את
תודעת הכפר המשותפת או מפרקת אותה.
סטיבן ג'נקינסון הוא מורה, סופר, מספר סיפורים, אקטיביסט רוחני, חקלאי, מייסד ומלמד בבית הספר "חוכמת היתמות" –  שנוסד בשנת 2010 .
בעל תואר בתאולוגיה ועבודה סוציאלית. עבד עם חולים גוססים ובני משפחותיהם. בהמשך היה מנהל היחידה לטיפול תומך פליאטיבי בבית חולים "הר סיני" בטורונטו ואסיסטנט של פרופסור בבית ספר לרפואה, יועץ לארגוני טיפול תומך והוספיסים ומחנך ופעיל במקצועות הסיוע.
ליווה למעלה מאלף איש ומשפחותיהם בתהליך הפרידה מהחיים. הוא מספר כי פגש שוב ושוב את פניה של תרבות החרדה ממוות; תרבות השרויה בפחד קיומי, מכורה לביטחון ונוחות ולשליטה וניהול של אי ודאות

ג'נקינסון מקדיש את זמנו כדי לחולל מהפך באופן שבו אנחנו מתים, מזדקנים ומתמודדים עם אבל. בקולו הייחודי הוא קורא לנו להתעורר ולפעול – מתוך הבנה מעמיקה של החיים ושל המקום שלנו בתוכם, כבני תמותה.

3 תגובות
 1. זיוה הגב

  החלק שקראתי מדבר אלי ומסקרן אותי
  אני רוצה לקנות את הספר

 2. דוברה הגב

  הי
  אשמח לרכוש את הספר והלינק לא מאפשר זאת

 3. אורית הדר הגב

  הי אשמח לרכוש את הספר אבל הקישור לא עובד.
  תודה
  אורית

השארת תגובה