שלום לך וברוכה הבאה לשלוש ההצעות שלי להליכה פנימה.

לעצום עיניים

בעידן שלנו הרבה מאד מידע מגיע מראייה. העיניים שלנו מופצצות במלים, דימויים, מראות, הוראות והנחיות. אין להן מנוחה. אנחנו צופות במסכים שעות רבות והמסך מכתיב לעיניים מרחק, צבעוניות ומיקום.
יש שיטות לריפוי הראייה והעיניים שמתחילות בהנחת ידיים על העיניים. גם בשיטת פאולה שפעם למדתי, מתחילים מהנחת ידיים על העיניים. זו פעולה שגורמת להרפייה, לשקט ולשחרור של מתחים. קראתי איפה שהוא שבמחקרים נמצא שחשיכה עמוקה מרפאה את הראייה ומשפרת אותה.
אפשר לעצום עיניים בכוחות עצמך, לכמה שניות או דקות, אפשר להניח עליהן ידיים או להשתמש בכיסוי עיניים, מאולתר או ייעודי. אפשר לעשות זאת בשכיבה או בישיבה נוחה.
ניתן לחוש הראייה לנוח. ניתן לעיניים להיות בחושך.

מה את רואה כשאת עוצמת עיניים?
ניתן לדימויים שנחרטו ברשתית לחלוף ולהתנקות. לפעמים כשאני משחקת יותר מדי משחקי מחשב טיפשיים, אני ממשיכה לראות בלוקים נופלים, גם כשאני הולכת לישון. וזה במקרה הטוב, אם צפיתי בחדשות, שהן זעזוע מתמשך שנצרב על הרשתית, יש מצב שגם לא אצליח להירדם בכלל.
טוב לנקות את העיניים מדי פעם ולתת להן לנוח.
אני מציעה להוסיף גם נשימה עמוקה. כלומר שאיפה עמוקה ונשיפה עמוקה, אבל ברכות, בלי להתאמץ או להשתדל יותר מדי. פשוט להיות מודעת לנשימה, לכניסה וליציאה של האוויר. זה מסייע לנו, בין היתר, להירגע, להרפות ולהיכנס פנימה עמוק יותר.

בהצעה הבאה – נלך פנימה, אל הממלכה הבלתי נראית של הנפש ואציע לך להתבונן בתשומת לב ולחפש את מה שמוטמן בה.

מוזמנת להצטרף למפגש לכבוד יום ההיפוך החורפי, שייערך ביום רביעי 20.12 בשעה 20:00 בזום