שלום לך,

מה קורה כשאנחנו ישנות? לפי האנתרופוסופיה, במהלך השינה הנפש וגם הנשמה שלנו עוזבות את הגוף ויוצאות למסע בין כוכבים בלווי המלאך שלנו.

זה כמובן יותר מורכב ממה שאני מתארת כרגע, אבל המלאך שלנו פוגש אותנו בממלכת השינה, מקבל מאיתנו את מה שהכנו עבורו במהלך היום ומעביר אלינו את מה שהכינו עבורנו בממלכת הרוח. זה קורה גם כשאנחנו לא מאמינות במלאכים… אבל קצת פחות טוב. כי המלאכים, כלומר ישויות הרוח, לא מצליחות לקבל מאיתנו דברים מסויימים שהם חומריים יותר מדי. מוגמרים מדי. ככה שאם אתן רוצות שהמלאכים ממש יעבדו איתכן טוב, כדאי להתכוון לזה במהלך היום ולהכין להם דברים שהם ממש יאהבו. זוהי מלאכה מלכותית!

אחד הדברים למשל זו שאלה טובה.

נניח שיש לכן התלבטות או קושי או משהו לא פתור או מסובך, שאתן פשוט לא מצליחות להבין או לקבל החלטה מה לעשות לגביו.

התחילו מלנסח לגביו שאלה פתוחה. לא כזו שהתשובה עליה תהיה כן או לא, אלא שאלה שתוהה ופותחת. שאלה כמו – איך כדאי לנסוע לירושלים ביום חמישי, פחות טובה. תפתחו וויז בשביל זה, או תשאלו חברה. אם אתן לא מצליחות להחליט בשאלה כזו, שאלו משהו כמו – למה קשה לי להחליט? או מה אני צריכה לדעת כדי לעשות את הדבר הנכון.

כמובן, שמומלץ שהתהליך הזה יעסוק בשאלות יותר רציניות. שאלות שאתן ממש זקוקות שהמלאכים יעזרו לכן לפתור.

כשאתן הולכות לישון עצמו עיניים, נשמו עמוק ושאלו את השאלה בשקט. אם היא משתנה קצת, זה בסדר גמור. אל תחכו לתשובה. שחררו אותה. אפשר לדמיין שאתן מעבירות אותה הלאה.

שימו לב עם מה אתן מתעוררות. אולי זה יהיה חלום, או תחושה מחלום, או תמונה אחת שנשארה או אפילו מילה. וכן, לפעמים אין שום דבר, או שהתעוררתן כך שהכל חמק וחלף ולא נשאר בזיכרון. אל תדאגו. נסו במהלך היום הבא לעצור מדי פעם, לעצום עיניים ולראות מה עולה. לפעמים התשובה תגיע בדרך ממש לא צפויה, בכלל לא מבפנים, אלא מבחוץ. חברה תכתוב משהו, משפט משיר או מספר, או שיספרו לך על משהו שבדיוק עונה לשאלתך. לפעמים התחושה תשתנה ויופיע רצון לעשות משהו.

וכן, לפעמים, אולי אפילו די הרבה פעמים, לא יקרה דבר. ואני מציעה לא להציק למלאכים. אלא להמשיך ולשמור על קשר, לפתוח ערוצים אליהם ולתת אמון שהתשובה תגיע בזמנה.

המהדרין עושים את התהליך שתיארתי במשך שלושה לילות. אם זו שאלה גדולה, זה מומלץ.

מוזמנת להצטרף למפגש לכבוד יום ההיפוך החורפי, ב-21.12. המפגש שיתקיים בזום, הוא חלק מארבעה מפגשים לרגל ימי ההיפוך וניתן להצטרף גם למפגש בודד.