תודה שנרשמת למפגש המוקלט, הקישור יישלח אליך במייל ביום ששי 3.6
המפגש (שכולל שני חלקים) יישאר באוויר עד יום ששי 10.6

  וַתֹּאמֶר נָעֳמִי, לִשְׁתֵּי כַלֹּתֶיהָ, לֵכְנָה שֹּׁבְנָה, אִשָּׁה לְבֵית אִמָּהּ; יַעַשׂ יְהוָה עִמָּכֶם חֶסֶד, כַּאֲשֶׁר עֲשִׂיתֶם עִם-הַמֵּתִים וְעִמָּדִי.  יִתֵּן יְהוָה, לָכֶם, וּמְצֶאןָ מְנוּחָה, אִשָּׁה בֵּית אִישָׁהּ; וַתִּשַּׁק לָהֶן, וַתִּשֶּׂאנָה קוֹלָן וַתִּבְכֶּינָה.  וַתֹּאמַרְנָה-לָּהּ:  כִּי-אִתָּךְ נָשׁוּב, לְעַמֵּךְ. …  וַתִּשֶּׂנָה קוֹלָן, וַתִּבְכֶּינָה עוֹד; וַתִּשַּׁק עָרְפָּה לַחֲמוֹתָהּ, וְרוּת דָּבְקָה בָּהּ.  

התמונה הזכורה ביותר ממגילת רות היא זו שבה נעמי נפרדת משתי כלותיה ומבקשת מהן לשוב לבית אמן. ערפה בוכה, מפנה עורף ושבה על עקבותיה, רות בוכה ודבקה בנעמי.

שלוש נשים בפרשת דרכים. עבר, הווה ועתיד.

בעזרת כתיבה וטכניקות פשוטות – ניצור ביומן הויזואלי בהשראת מגילת רות. ניתן לתמונות ולסמלים עתיקים להדהד בתוכנו ולהזכיר נשכחות וניצור מתוכן.

שלוש אלמנות ניצבות על פרשת דרכים. אחת פונה עורף ושבה לבית אמה , השנייה בוחרת לדבוק בדרך חדשה. בינהן ניצבת – האם. זוהי פרשת דרכים לא רק לאומית, היסטורית, אלא גם תרבותית.

רות תהיה סבתו של מלך חדש בישראל. על ערפה לא נשמע יותר. דת האלה תישכח, דתו של האל הזכר תיזכר.
מגילת רות תיקרא רק על שמה של אישה אחת.
הדרך תתפצל
אבל לא תעלם. 

נעמי מייצגת את המרכז, את הלבנה המלאה, ערפה מפנה עורף ומסמלת את הלבנה הגורעת. רות מסמלת את הלבנה הזורחת. והן גם מסמלות את שלושת פניה של האלה הגדולה

נעמי היא האישה הבוגרת והבשלה – האם, המטריאכלית שמקבלת החלטות.

רות היא הנערה הפורחת, הבתולית והפורייה שמבשילה לנישואין

ערפה – היא האישה הזקנה, שפונה עורף לחיים ומתיידדת עם המוות.