שבוע ראשון של ספירת העומר – ספירת החסד 

ספירת העומר מתחילה בשבוע החסד והיום הראשון, ממוצאי שבת ועד ראשון בערב – הוא חסד בחסד. זו הזמנה לשחרר שיפוטיות או רצון בתוצאה כלשהי או יעדים או ציפייה להגיע לאן שהוא או שהדברים יהיו אחרת ממה שהם
ובד בבד, כי בעולם החסד זה אפשרי להחזיק את כל החלקים, זו הזדמנות גם להביע משאלה, להביע רצון או כוונה לתחום או נושא כלשהו שהיית רוצה להתייחס אליו. משהו שאת רוצה לברר, לקבל בהירות לגביו, להתקדם בו צעד או שניים או להגשים.
כדאי לך לכתוב את זה לעצמך ואפילו לשתף. המלים הכתובות נותנות למשאלות שלנו תוקף נוסף. כבר בעצם המאמץ לנסח בקשה או משאלה או כוונה אנחנו משקות את הרצון שלנו ועוזרות לו לצמוח.
מה המשאלה שלי?
אני רוצה לעודד ולתמוך בתהליכים יצירתיים, אני מבקשת שהיצירה שמבקשת להגיע תמצא את דרכה ואת צורתה ותקבל עידוד ומחיאות כפיים, לכל אורך הדרך. 

הנה אנחנו מתחילות!
היום הראשון מתחיל בדרגה הגבוהה ביותר של חסד. זו של הכן המושלם! כל האפשרויות פתוחות. הכול במצב פוטנציאל טהור. כל המשאלות יכולות להתגשם. הכול יכול לקרות. החסד מזמין לרשימות, לתפוס מתוך כל מה שיש כמה שיותר. בלי גבולות ובלי מידות.
זו גם הזמנה להודות על כל מה שכבר קיים ונוכח בחיינו.
 
יום 2: גבורה בחסד
הגבורה היא ספירת המידות והגבולות. אם החסד הוא הכן המוחלט. הגבורה מציבה גבולות ושואלת: עד כמה? מה המידה המתאימה לי?
הגבורה מייצגת בחירה ובשפת היומן – המסגור של מה שנבחר
 

דרך שבוע החסד אנחנו מכירות את שבע הספירות שדרכן אנחנו עוברות: חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד ומלכות. התפארת, שאותה אנחנו פוגשות ורואות היום דרך משקפי החסד, משלבת את שתי הספירות הקודמות: כשהכול מסתדר בדיוק ומתאים במקומו, נוצרת הרמוניה. נוצר יופי. תפארת.

יום 4 נצח בחסד
ביום הרביעי אנחנו חולפות דרך ספירת הנצח. מה שנצחי הוא מה שהולך איתנו, מה שאנחנו זוכרות. ובכל פעם שנעבור בספירת הנצח נעסוק יותר בביוגרפיה האישית שלנו, והיועצת הביוגרפית שבי תגדיל ראש… חכו ותראו מה יהיה ביום הרביעי בשבוע הרביעי (נצח בנצח….)היום נחפש אחר זיכרונות ראשונים, אלו בדרך כלל שמורים אצלנו בחוויה חושית: מה ראינו? מה הרחנו? מה טעמנו? מה שמענו. הזיכרונות הראשונים שלנו מתחילים בסביבות גיל שלוש-ארבע. כשאנחנו נזכרות ממש – ביחד עם ה"סיפור" של מה שקרה, יש לנו חוויה חושית בגוף. זוהי השכבה הקדומה והנוכחת של הזיכרון.

 

 יום 5 הוד בחסד

אנחנו מתקרבות לסיום השבוע הראשון ודף היצירה הולך ומתמלא. ספירת ההוד מוקדשת להודיה ולרשת קשרי התודה שמחברים אותנו לעולם. כאן אנחנו מקדישות זמן למציאת חיבורים. זה קצת כמו לחבר את הנקודות ולראות מה יצא מתוך השכבות והבלאגן על הדף וליצור סדר ומשמעות. משהו מתחיל להתגלות, להיווצר. וגם אם לא – זה בסדר. לא תמיד זה קורה. אנחנו מתאמנות בליצור משמעות.

 

יום 6 יסוד בחסד

ערב חג שני, זה שאומרים שבו התרחשה חציית ים סוף הפלאית. מעשה של נס, מעשה של חסד (אם לא לוקחים בחשבון את הטובעים).
ספירת היסוד קשורה לעשייה וכשהיא בשבוע החסד היא קשורה לעשיית הטוב. אם אתמול מיפינו את קשרי התודה שלנו עם העולם, היום נתחבר דרך העשייה שלנו שמוסיפה טוב וחסד לעולם.

יום 7 מלכות בחסד

שבוע החסד מגיע אל סיומו והשלמתו בערב שבת. חג הפסח וחול המועד שלו מסתיימים. מהי מלכות מבעד לעיניי החסד?
בכל פעם שנגיע לספירת המלכות נבקר בממלכת השירה – שהיא, עבורי, היהלום שבכתר. 

שבע שורות לַזריחה/ אמיר אור
וְאַף עַל פִּי כֵן הַחַיִּים, וְאַף עַל פִּי כֵן אַהֲבָה.
רָאֹה עוֹד נִרְאֶה אֶת שַׁעַר הַלֵּב
נִפְקָח אֶל עוֹלָם שֶׁל תִּקְוָה.
בִּשְׁבִילָיו שׁוּב נִפְסַע, עַל יָפְיוֹ נִתְפַּלֵּא
וְרוּחֵנוּ צְלוּלָה וּשְׁלֵוָה:
רָאֹה עוֹד נִרְאֶה אֶת הַבֹּקֶר עוֹלֶה,
אֶת זְרִיחַת הָאָדָם הַקְּרֵבָה.

שבוע הגבורה

 יום 8 לספירת העומר חסד בגבורה

בכל פעם מחדש, אנחנו ניצבות מול חסד הדף הלבן, החדש. מול האינסוף ומול הפוטנציאל.

ספרת הגבורה מתעלת את החסד ונותנת לו כיוון. 

 יום 9  לספירת העומר גבורה בגבורה

הגבורה דרך עיני הגבורה. זהו הלא האולטימיטבי. סגירת השערים והמחיקה.

 יום 10 לספירת העומר תפארת בגבורה 

את מוזמנת להלך נפש של תפארת בגבורה. נסי לדמיין את הצבע הייחודי של כל אדם או חוויה שנכנסים לחייך, האם למחשבות שלך יש צבע?

נצח בגבורה – יום 11 לספירת העומר 

את מוזמנת להלך נפש  של נצח בגבורה,  איך את רגילה לזכור? אלו הרגלים מאפשרים לך גם לזכור וגם לחיות ב"כאן ועכשיו?" 

הוד בגבורה – יום 12 לספירת העומר .

את מוזמנת להלך נפש  של הוד בגבורה,  לתחושה הזו שבכל חפץ  ובכל דבר ודבר שמקיף אותנו טמונים כוחותיהם של אנשים וישויות הטבע

יסוד בגבורה – יום 13 לספירת העומר 

את מוזמנת להלך נפש של יסוד בגבורה. אם עולה בך רעיון או שיש לך אידאל כלשהו – איזה הרגלים ומנהגים יחזקו אותו?

מלכות בגבורה – יום 14 לספירת העומר

דרך ספירת המלכות אנחנו בוחנות את הממלכה שיצרנו, את חלקיה השונים ואת כוונתיה. אנחנו חורטות על הדגל שלה את מה שחשוב לנו, ורצוי שיתחבר לשירה!

את מוזמנת להלך נפש של מלכות בגבורה. את המלכה וזו הממלכה שלך – זקפי את הראש שהכתר לא ייפול לך

שבוע 3 - תפארת

היום ה-15 בספירת העומר – חסד בתפארת
אנחנו מתחילות את השבוע השלישי לספירה ושוב אנחנו פותחות דף חדש, פתיחה חדשה. מתחילות מפוטנציאל האינסופי של הלבן שמכיל את כל הצבעים כשלמות, אל צבעי הקשת. ספרת התפארת דרך מבט החסד, נעצור לרגע להתבונן בדף הלבן.

היום ה-16 בספירת העומר – גבורה בתפארת 

 

בתוך עולם הצבע רוחשים חיים. החיים יוצרים צורות ודמויות. הדמויות מתגלות לעיננו ומתחילות לספר סיפור

היום ה-17 בספירת העומר – תפארת בתפארת

המילה תפארת כשהיא פוגשת את עצמה היא בטח מתפארת לא? מלמדים אותנו מגיל צעיר לא להתפאר – לא להיות יותר מדי, לא לשבור את ההרמוניה. אבל היום נרשה לאחת הדמויות שיצרנו להתפאר. להיות הדמות הראשית ולתפוס את הבמה לעצמה.

היום ה-18 בספירת העומר – נצח בתפארת

היכן שמורים הזכרונות שלנו? למה כל כך קל לזכור את מה שהיה רע לתפארת? ואיך נוכל לטפח שמירת זכרונות טובים ומפוארים? לא, אין לי תשובות לכל השאלות האלו, אבל יש לי הצעה..

היום ה-19 בספירת העומר – הוד בתפארת

אם ההוד קשור להד? ולמה נענשה אקו – הנימפה? ומה הקשר בין לחזור על דברים של מישהו אחר לבין אינדיבידואליות?
לפעמים כשנוצרת קשת בשמיים והתנאים מתאימים מתגלה קשת אחות, שמהדהדת את הקשת הגדולה. זה לא מפתיע שקוראים לה הרמוניה

היום ה-20 בספירת העומר – יסוד בתפארת
יצרנו דמויות מתוך הצבע, נתבונן בדף ונראה מה אנחנו יכולות להוסיף כדי שכל חלקיו ישפיעו ויושפעו זה מזה. שהעולם הדמיוני שיצרנו עם הדמויות שבו –
יהיה הרמוני ושלם.
ועכשיו כשאנחנו מסתכלות על העולם שיצרנו – אולי יהיה סיפור שאנחנו רוצות לספר הגדולה. זה לא מפתיע שקוראים לה הרמוניה

היום ה-21 בספירת העומר – מלכות בתפארת
כל ממלכה היא מפוארת. בכל ממלכה טמון אוצר. מעניין להסתכל עליה כעל מפה. אלו מקומות מוכרים וברורים? אלו פחות? האם יש דמויות שעוד לא התגלו? איפה טמון האוצר? אם היית צריכה לתת שם למפת האוצר הזו – מה היה שמה? 

שבוע 4 - נצח

היום ה-22 בספירת העומר – חסד בנצח
שוב מתחילות מחדש, בשבוע האמצע – הלב – שהוא הנצח. כל אחת מאיתנו עשויה מחומר מנצחות, לכל אחת מאיתנו דרך חיים חכמה שעשויה מחומרים מנצחים.
מוזמנת ביחד איתי להתבוננות במפת החיים

היום ה-23 בספירת העומר – גבורה בנצח
 על פי התפיסה של היעוץ הביוגרפי – בכל שביעון מתפתח חלק אחר שלנו, ממש בדומה לשבעת השבועות של ספירת העומר. כך, למשל, שבוע החסד, מקביל לשביעון הראשון – שבו מתפתח הגוף הפיזי שלנו ואנחנו לומדים לתפעל אותו. בשבוע השני, שבוע הגבורה, מקביל לשביעון השני – שבו מתפתח גוף החיים, על התבניות, הדפוסים וההרגלים שלנו והשביעון השלישי – שבו מתפתחת הנפש שלנו מקביל לשבוע השלישי – שבוע התפארת.

היום ה-24 בספירת העומר – תפארת בנצח
האני שלנו, הרוח, הנשמה – הוא הבמאי, התפאורן והשחקן בהצגת החיים שלנו. הוא כותב, מביים, מציב את התפאורה ואחר כך משחק את המשחק. הוא גם הקהל – כלומר המתבונן שצופה בסיפור.

היום ה-25 בספירת העומר – נצח בנצח
הגענו לאמצע של האמצע, ללב. ומה בתוך הלב? נצח בריבוע. כמו סוד שטמנו לנו יודעי הסוד – שיש בתוך כל אחת ואחד מאיתנו ישות נצחית שמנצחת על תזמורת אירועי חיינו. הפעם נתרכז בשבע השנים שבין גיל 21 ל-28 ונקשור עוד אירוע לשרשרת האירועים במפת חיינו.

היום ה-26 בספירת העומר – הוד בנצח
בכל החלטה שלנו, בכל צעד, בכל ביטוי של האני שלנו מעורבים ומשפיעים גורמים רבים, נראים ובלתי נראים. נסתכל על אירוע מהשביעון החמישי וננסה לחבר את האירוע לסביבה, לאנשים נוספים ולרוח הגדולה

27.5 יסוד בנצח

הפעם אין סרטון. אני יודעת. מוזר. אבל צפיתי בו והישות הביקורתית שלי שללה אותו מכל וכל. צירפתי שתי תמונות מתוכו, כדי שבכל זאת יהיה על מה להסתכל.
מה נעשה?

נפנה לחלק היותר מילולי של התקשורת. וביחד איתו נסתכל על הנצח דרך ספירת היסוד. זה זמן טוב לחזור לשאלה או לשאלות שאיתן יצאנו לדרך. אם השאלה עדיין איתכן – פתחו וקראו ? אולי מתבקש ניסוח מדוייק יותר. אם אין לכן שאלה – חישבו על אחת כזו. שאלת חיים. שאלה שהייתן רוצות להפנות לזו שיודעת.

עכשיו, אחרי שהשאלה חיה שוב בתוככן. התבוננו על הדף ועל מה שנוצר בו. אם את מעל גיל 42 כדאי לךו להוסיף עוד אירוע משמעותי.

חשבי על השרשרת הזו כעל עקיבות שהשאירה עבורך הישות החכמה, כמו אותיות במילה או מלים במשפט. חברי בין החלקים, בין העקבות.

את יכולה לקחת מכל אירוע מילת מפתח ולנסח משפט מכל המילים. אני ממליצה להוסיף לו את המילה אני…

אפשר גם לחזור ולקשר אלמנטים ויזואליים דומים כדי ליצור חיבורים לא מילוליים.

ב-24 השעות הבאות את מוזמנת להלך נפש של יסוד בנצח. מהי פעילות האני שלך באירועי המפתח? מה אני עושה שהוא ייחודי לי.

נתראה בשיעור של מחר ונמשיך לעבוד עם הדף הזה.

היום ה-28 בספירת העומר – מלכות בנצח
ארבעה שבועות מסתיימים היום. ארבעה שבועות של הליכה וספירה מהאינסוף הגדול אל העכשיו והכאן. בשדות מזהיבה כבר החיטה, וכל מה שירוק הולך ומתייבש. השפע האינסופי רוצה לשאת פרי.
במלכות הנצח, אנחנו מבקשות להיות מלכות של חיינו. הפעם נעבוד ביומן עם טכניקת שיקוף שלקוחה מעולם היעוץ הביוגרפי. זהו זמן לפתוח חלון, להציץ אל התשובות, או לפחות לקבל הדהוד.
מחר מתחיל השבוע החמישי, שבוע ההוד ול"ג בעומר בתוכו.

שבוע 5 - הוד

היום ה-29 בספירת העומר – חסד בהוד
שבוע חדש מתחיל, שבוע ההוד. זמן להסתכל על הרקע, על מה שנשאר מאחור, על התשתית שעליה וממנה אנחנו צומחות. כל הדברים שנמצאים בהיקף שלנו שהופכים אותנו למי שאנחנו.
אם הנושא המרכזי של השבוע הרביעי, הקודם היה ה"אני" שלנו והאופן שבו הוא מנתב את חייו, הרי שההוד מבקש להביא לאיזון את המגמה החד צדדית שלנו להתמקד בעצמנו ובסיפור שלנו ולהוסיף את ההקשר, את החיבור לסביבה שלנו.

היום ה-30 בספירת העומר – גבורה בהוד

מהי גבורת ההוד? אם החיים הם בית הספר הגבוה להתפתחות אנושית, מה לומדים? מה הם החוקים? באיזה אופן אנחנו חוקקים ומשננים את מה שלמדנו?
מה את מאמינה? מה את יודעת לבטח? מה למדת במהלך החיים? וממי? האם את יכולה לזהות את מקורות הידע שלך? את מי שהשפיע עליך, מעצם קיומו ולימד אותך דבר או שניים?
ומה את מלמדת, ככה מעצם קיומך?

היום ה-31 בספירת העומר – תפארת בהוד

אחד הדברים הראשונים שאנחנו מקבלים עם הלידה הוא מקום. סביבה שמקיפה אותנו. תפאורה לסיפור שלנו. איפה היתה הפינה שלך בעולם? מה הקיף אותך כילדה? מה העניק לך תחושת בית? בספירת התפארת נעלה בזכרון מקום אהוב ואת מתנותיו

היום ה-32 בספירת העומר – נצח בהוד

לשטיינר יש אמירה ידועה – שהולכת בערך ככה – אם את רוצה להכיר את העולם – הכירי את עצמך. אם את רוצה להכיר את עצמך – הכירי את העולם. אם היינו יכולות להיות זבוב על הקיר ולשמוע מה אומרים עלינו כשאנחנו לא נמצאות – היינו כנראה מכירות את עצמנו קצת אחרת.
מה המלים הטובות שאומרים עליך מאחורי הגב? אלו תכונות ומעלות יש בך שאנשים מזהים?

היום ה-33 בספירת העומר – הוד בהוד

בשבילי זו תגלית של"ג בעומר והוד בהוד הם שתי פנים של אותו אירוע. זה מעמיד באור חדש את מושג ההילולה ואת המצווה לשמוח.
כשחשבתי מה יכול להיות הנושא לחגיגה, עלתה בי המילה פרגון. מילה שאין לה חלופה בעברית ואולי טוב שככה. פרגון בשבילי זו לראות בעין טובה, לשמוח בהצלחה או הישג של אחר ולאחל לו טובות.
נהדק את רשת הפרגון שמחברת אותנו אחת לשנייה ונפקח את העין הטובה

היום ה-34 בספירת העומר – יסוד בהוד

ספירת היסוד מכוונת ומבקשת ירידה לשורשים, ליסודות. מהו שורשו של ההוד?  מאיזה יסודות יונק ההוד?

איזו מילה מעניינת שכל כך הרבה מלים נובעות ממנה – הודיה, הדהוד, הוד ואולי אפילו גם יהודה ויהודים? מי יודההה?

ממלכות ההוד השונות מצטרפות להן לממלכה המאוחדת המהודהדת.

היום ה-35  בספירת העומר – מלכות בהוד

מילה ועוד מילה מהדהדות להן יחד. עיגולים של שמחה ושל חיבורים וצירופי מקרים.